top of page

למה לבחור בשיטת "מרכז ליאה ארד"/"המסעות" ?                

 

קימות שיטות רבות להתפתחות אישית, רוחנית, וכל מה שבינהם.

ישנן אופציות לאימון וכמובן גם לטיפול, כולל טיפול פסיכולוגי. רבות מהן טובות ומועילות כמובן.

 

מניסיוני כמאמן ומתאמן אני יכול להעיד שהתוצאות אליהן מגיעים בדרך "המסעות" הינן מהירות ומשאירות חותם לכל החיים. עבדתי והכרתי עם אנשים שהתנסו במדיטציה, בודהיזם, טיפולים פסיכולוגיים ארוכים, לנדמרק, שיטת ימימה, ועוד. כל השיטות כבודן במקומן מונח והן בוודאי תורמות להתפתחות האנשים בהם. 

עדיין רבים מאלו שהלכו והתנסו בשיטות רבות, ציינו שהמסעות והעבודה בכלים שלהם, עשו את השינוי המהותי והעמוק ביותר בחייהם, ובטווחי זמן קצרים.

 

באופן אישי, כמי שבא מתחום המדעים המדויקים, הלוגיקה וההיגיון, חיפשתי פשטות, הבנה של תהליכים ושיטת התפתחות שהן down to earth, ולא "מיסטיות" השיטה הזאת שבתה את ליבי וגם שינתה את חיי וחיי מתאמניי.

 

לעניות דעתי יש להתחיל כל תהליך התפתחות "בהתקבעות לקרקע" ובהבנת העצמי היטב, לפני שעוברים למקומות "גבוהים/רוחניים". למעשה העבודה הפנימית הפשוטה, ה"התקבעות בקרקע", ניתוח היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה, לעולם לא נפסקת. אלו הכלים הבסיסים שניתנים במסע הראשון או באימון שלי. 

בשנים האחרונות אני משלב גם בודהיזם, זן, יוגה וקונדוליני, mindfull meditation (קשיבות) ושיטות נוספות בחיי ובתהליך ההתפתחות והאימון שלי. עדיין לא הייתי מוותר בשום אופן, על המסעות והאימון לפיהם, לפני כל העמקה בדרכי התפתחות אחרות.

 

אימון, קואצינג, מערכות יחסים, ילדים, שינוי מקצועי, התפתחות

למה לבחור בך כמאמן ?                                                       

 

שאלה מצוינת :-)

ג'ק קורנפלד אחד ממדריכי ההתפתחות והרוחניות הגדולים, מדבר על "מושב היחיד" -  קבלת ההחלטה על המורה שילמד אותך וחיבור אליו לתקופה. גם ביוגה בד"כ יש להתנסות רבות עד למציאת המורה השיטה והסגנון שיתאימו לך.

וכמובן לאנשים שונים, ובתקופות שונות מתאימים מורים שונים.

 

אני מציע לכל מבקר באתר לסקור אותו, לקרוא קצת עלי, להרשם ולהתרשם מהבלוג שלי, ולהרגיש האם הדברים מתאימים לו? כיצד הם מרגישים? 

כמובן שתמיד ניתן להפגש (ללא התחיבות ועלות) או לדבר טלפונית.

 

ההצעה שלי הינה תמיד להתחיל בסדרת מפגשים קצרה (10 - 12 מפגשים) לעבודה.

כבר הסדרה הראשונה תלמד סט גדול של כלים ותבצע עבודת עומק עם כל אחד ואחת. זהו סט של כלים לחיים, שאותו אני מכיר לעומק. הוא מבוסס על כלי "המסעות" ומעט עקרונות מתחום המדיטציה והבודהיזם. הוא חלק מחיי בשנים האחרונות ואני מעביר אותו בהצלחה פעם אחר פעם לכל מתאמני.

מתוך הניסיון האישי שלי, מתוך ההבנה העמוקה שלי לדרך התהליכית שאני מלמד, מתוך היכולת שלי לייצר הבנה וקרבה לכל אדם, אני סבור שאני יכול להנחיל אותם בצורה הטובה ביותר לסביבתי ומשוכנע שיניבו פירות לכל אחד ואחת.

כל סדרת אימון נבחנת למול מטרות האימון שהוגדרו בתחילתה, ואני מחוייב לקבלת תוצאות משמעותיות בסופה!.

 

לכל מי שפוסח על הסעיפים, אני פשוט מציע לעשות ולהתנסות. לא מדובר בתקופה ארוכה, או בסכומי כסף עצומים. השקעה צנועה מאד בעיני, למול התוצאות והאפשרות לשינוי רמת ואיכות החיים.

מה עושים אחרי תקופת האימון הראשונה?                            

 

התשובה שונה כמובן לכל אחד ואחת. במפגש הסיכום לסדרת האימון, נבדקת התקדמות המתאמן למול מטרותיו בתחילת האימון, וכן מוצגת קשת שלמה של אופציות להמשך תהליכי ההתפתחות והמודעות.

האופציות כוללות הצטרפות למסעות במרכז ליאה ארד, קריאה מומלצת, המשך בתהליכי אימון, עבודה עם מאמן אחר, הפניה לעוד שיטות לבחינה והתנסות וכדומה. כל הצעה מותאמת כמובן למתאמן ומצבו באותה נקודת זמן.

 

המתאמן יכול לבחור עפ"י הרגשתו ורצונו כמובן, או גם לקחת "פסק זמן" לעכל את הדברים, ולעשות את העבודה הפנימית העמוקה עם עצמו.

 

סדרת אימון, אינה "עבודה קלה".  זוהי תקופה עם הרבה תובנות, התקדמות, שמחה ועצב, אבל גם תחושת עייפות אפשרית בסופה.

הכלים הניתנים במהלך סדרת האימון, ילוו ויעזרו למתאמן בהמשך חייו.

למה האימון מיועד? עוזר?                                                 

 

תהליך האימון הינו תהליך "הוליסטי" "מערכתי", למעט תהליכי האימון שנותנים מענה לקשיים ספציפיים (ראה בעמוד השירותים).

בסופו (או בתחילתו) של דבר, רוב הקשיים שלנו, בעבודה, בבית, במערכות היחסים שלנו, נובעים מאותם "מקומות" וחסימות, שרובן מקורן בילדות.

תהליך האימון אותו אני מבצע בא לפגוש ולרפא מקומות אלה, ולכן ההקלה הינה מהירה, כמעט מיידית, ומתבטאת בשיפור בכל רבדי החיים.

השיפור יכול להתבטא אצל המתאמן דרך יותר רוגע וקלילות,ופחות לחץ בחיים, אבל גם בדברים חיצוניים ופיזיים כמו הפחתת בעיות קשב וריכוז, פיתרון בעיות אכילה וירידה במשקל, הפסקת עישון ועוד. 

אתה יכול לספר עוד על עצמך?                                             

 

כאמור אני אבא ל 4 בנים, גר עם רעייתי בהוד השרון. עיקר פרנסתי היה עד שנים האחרונות בתחום ההי-טק.

בתחום האימון וההתפתחות האישית אני מעמיק בשנים האחרונות בבודהיזם וזן בודהיזם, ביוגה ,  mindfull meditation, והרבה מאד קריאה והתנסויות אחרות. המלצה חמה לסדנאות ומנוחה באשרם במדבר. בכל מקרה הבסיס ועיקר האימון שלי מבוסס על כלי המסעות  והכשרת המאמנים במרכז ליאה ארד.

מעבר לזה אני רוכב אופניים נלהב כולל רכיבת יוממות לעבודתי בשנים האחרונות. משתדל לרוץ קצת, עושה אירובי, שחייה, ותמיד אשמח ללכם לים ולצפות בשקיעה.

פריק של קפה טוב. מתאמניי מוזמנים להנות ממכונת E61 איכותית בביתי (זה לא נספרסו....).

אהבתי הגדולה והראשונה היא המוזיקה כל כל צורותיה - קלסי, רוק ישראלי, קצת מוזיקה הודית והרבה גאז.

התחביב האחרון , למרות שכרונולוגית התחיל ראשון, הינו אודיופיליה קלה - מחזיק מערכת סטראו במחיר של מכונית (אמנם ממש ישנה), מצד שני אין לנו ממש טלויזיה בבית, וחוסכים את הכסף של הכבלים :-)

פעיל רוב שעות היממה, תמיד אוהב ללמוד דברים חדשים ושמח להזמנות לטיולים ומופעי מוזיקה.

מי צילם את התמונות המדהימות באתר?  

                           

איזה כיף לפרגן. חלק מהתמונות צולם ע"י חברים טובים שלי.  

המלצה חמה  - רוני מרקוביץ ואילן שחם. שניהם רוכבים מדהימים וגם צלמים מחוננים.

אילן שחם כבר זכה בפרסי חובבים של ה- National Geographic ,כותב במגזיני אופניים וטיולים. מפרסם תמונות במגזינים ברחבי העולם.

ניתן לצפות ולרכוש תמונות מפרי מצלמתו באתר שלו. בנוסף מתמחה בתצלומי "בת מצווש" מיוחדים. ממליץ בחום לפנות אליו!

יש לי עוד מלא שאלות ותהיות ....                                          

ברור, אלה החיים.

תמיד אפשר לפנות אלי ישירות או דרך האתר ואשמח לענות ככל יכולתי.

אבל בסופו של דבר, אני מציע לבחור ב"דרך הזן" ופשוט לעשות. פשוט להתנסות. פשוט לטעום ולאט לאט להבין.

 

כשמישהו לא מכיר אבטיח אפשר להסביר לו בהרבה צורות - להראות לו תמונות, להסביר שמדובר בפרי ירוק מבחוץ ואדום מבפנים. אבל דרך הזן הרבה יותר פשוטה, לוקחים חתיכה ומכניסים לפה, ואז יודעים מה זה אבטיח..."

bottom of page